



| Type | Motor |
| LOA | 65.20 m / 214 ft |
| Beam | 11.65 m / 38 ft |
| Draft | 3.80 m / 12 ft |
| Shipyard | FEADSHIP |
| Build | 2006 |
| Refit | 2021 |
| Cruise Speed | 12 knots |
| Max Speed | 16 knots |
| Number of cabins | 6 |
| Guest sleep | 12 |
| Guest cruise | 12 |
| Crew | 16 |
| Flag | Cayman Islands |
The 214’ (65m) yacht CALLISTO of Feadship pedigree is exquisitely detailed and comes with 2 custom Hinckley tenders. Her generous aft decks are built for al fresco entertainment with family and friends. A highly-trained crew of 16 will ensure your charter is a true first-class experience.
CALLISTO charter features:
Discover CALLISTO a yacht offered for charter.



