



| Type | Sailing |
| LOA | 65.20 m / 214 ft |
| Beam | 11.20 m / 37 ft |
| Draft | 3.70 m / 12 ft |
| Shipyard | HAJI BASO |
| Build | 2014 |
| Cruise Speed | 10 knots |
| Max Speed | 12 knots |
| Number of cabins | 7 |
| Guest sleep | 14 |
| Guest cruise | 14 |
| Crew | 20 |
| Flag | Indonesia |
The 214’ (65m) yacht LAMIMA is purpose-built to deliver the finest charter experience in Indonesia. She offers a PADI diving centre and 2 dive masters on board allowing guests can explore the local waters. The crew are experts in incredible beach setups and with a Balinese spa on board you are sure to have the most luxurious cruising experience.
LAMIMA charter features:
Discover LAMIMA Sailing Yacht offered for charter.










