



| Type | Motor |
| LOA | 66 m / 217 ft |
| Beam | 11.90 m / 39 ft |
| Draft | 5 m / 16 ft |
| Shipyard | OCEANCO |
| Build | 2005 |
| Refit | 2019 |
| Cruise Speed | 13 knots |
| Max Speed | 15 knots |
| Number of cabins | 6 |
| Guest sleep | 12 |
| Guest cruise | 12 |
| Crew | 19 |
| Flag | Cayman Islands |
Description
The 66m (216’53’’) M/Y LUNA B launched in 2005 by Oceanco and refitted in 2019 is a striking award-winning yacht.
The interior originally designed by Alberto Pinto features luxurious materials including marbles, woods, leathers and fabrics. She accommodates twelve in six beautiful staterooms: large master suite, one VIP stateroom, four double staterooms plus luxury finished staff cabins.
Powered by Deutz SBV 12M 628 2250 kW, she cruises comfortably at 13 knots with a top speed of 15 knots.
Discover LUNA B and enquire with the YACHTZOO charter team.











